Náš tým

Bc. Ivana "Iva" Hluštíková
 

Přírodní klub Kořínek zahájil svou činnost v roce 2019. Jsem jeho zakladatelkou a průvodkyní. 

S respektem a radostí sleduji, jak dětem umožňuje přírodní prostředí růst a vyvíjet se. Moje úloha na jejich růstu je láskyplné vedení k objevování přírodních zákonitostí, rozvíjení sociálních dovedností, získávání pohybové zručnosti, k čemuž je přírodní prostředí nejlepší tělocvičnou, pronikání do světa kultury - zpívání, básničky, říkadla, dětské klasické hry, pohádky, divadýlko. 

Za úspěch své práce považuji, když domů z Kořínku odcházejí šťastné a veselé děti, které doma zpívají písničky, vyprávějí, co zažily v lese s kamarády a těší se na další den do Kořínku.

Vystudovala jsem VŠ pedagogickou v Hradci Králové, pracovala jsem jako učitelka prvního stupně na základní škole, ve školní družině, v nízkoprahovém klubu pro děti. 

Jsem maminkou pěti již trochu odrostlejších dětí.Jitka "Jíťa" Kržová

Po pracovních zkušenostech ve státním školství bych dětem přála více svobody a respektu a proto se mé myšlenky začaly ubírat alternativnějším způsobem vzdělávání. Když mé dítko dorostlo školkovému věku a v Březně u Loun se otevřela lesní školka, bylo jasno. Od začátku jsem klub navštěvovala v rámci minikořínků a když mi Iva nabídla místo druhého průvodce, neváhala jsem. S Ivou se z nás staly skvělé parťačky a vzájemně se při chodu klubu doplňujeme.
Kořínci mě naplňují láskou, důvěrou a vzájemně se od sebe učíme. 
Pro Lesní klub Kořínek bych dýchala, jelikož vím, že lepší dětství pro mého potomka jsem si nemohla přát.
Přeji všem "našim" dětem, aby Kořínek byl tím nejlepším odrazovým můstkem do jejich další životní etapy.

Audina

Mix labradorského retrívra,  nar. 2013. 

Milá, hodná, trpělivá fenka, která Kořínky doprovází  od samotného začátku našeho klubu. 
Děti se díky ní učí, jak přistupovat ke psům, jakou pes potřebuje péči a jak s ním zacházet.
Děti jí zahrnují láskou a někdy i svou svačinou :-) Někteří Kořínci s ní trénují základní povely a Audi jim i v zimě v potoce či rybníku ukazuje, že se nemusí bát vody, neboť voda je príma.
Je to bezva parťačka a průvodce v jednom!  🐾❤